Przeskocz do treści

Witajcie w Rosji Dmitry Glukhovsky Recenzja

Witajcie w Rosji Dmitry Glukhovsky 194x300 - Witajcie w Rosji  Dmitry Glukhovsky RecenzjaNiech was nie odstraszają zdania, że to książka fantastyczna, bo pomimo tego, że jest taka, to i tak warto ją przeczytać. Bo każde zdarzenie i wszystkie wątki pozaziemskie i nadprzyrodzone, mają na celu pokazać jak wygląda i jak funkcjonuje współczesna Rosja. Ta książka to tragikomedia. W czasie czytania śmiejemy się, ale gdy sobie uświadomimy, że to, co śmieszne w książce, w życiu realnym już takie nie jest, chce się płakać.
W całej książce nie pada ani nazwisko Putin, ani Miedwiediew, ale i tak wiadomo, że część opowiadań dotyczy tych dwóch osób. Rosja teraz to właściwie królestwo, w którym zwykły obywatel posiada różne prawa, do czasu, aż nie spodoba się to rządzącym, urzędnikom, donosicielom. Ilość absurdów przekracza wszelkie normy. Życie nie jest szanowane, nie wspominając o poglądach czy prywatności.
Warto przeczytać, warto przemyśleć. I współczuć mieszkańcom Rosji, choć wielu z nich, jak się wydaje się, zaakceptowało takie życie, jakie mają.

©PrzemyslawPufal

e487722b175470430cf1666c9d2ceea2?s=100&d=mm&r=g - Witajcie w Rosji  Dmitry Glukhovsky Recenzja

Przemysław Pufal - uzależniony od czytania i bojący się, że nie będzie co czytać

Dodaj komentarz